Evening on Sylt

Franz Korwan (Heinebach 1865 - Hamburg 1942)

Evening on Sylt

Lot-No. 171

Proceeds : 3.100,00 €

Oil/cardboard/wood, 35 x 69,5 cm, sign. lo. ri. F. Korwan, min. rest., min. pigment loss.

Franz Korwan: Evening on Sylt

Evening on Sylt

Lot-No. 171

Proceeds : 3.100,00 €

Evening on Sylt