Still life with oysters
Fred Pittino (Dogna 1906 - Udine 1991)
Oil/canvas, 30 x 50 cm, sign. lo. ri. and dat. F. Pittino 79. - Lit.: Vollmer, L. De Biasio: F.P., 2006 a. others.
Fred Pittino: Still life with oysters
Still life with oysters