A threemaster

Johannes Holst Hamburg-Altenwerder 1880 - Hamburg-Altenwerder 1965

A threemaster

Proceeds : 6.700 €

Oil/canvas, 45 x 58 cm, sign. lo. le. and dat. Joh's Holst 1907, rest. Mus.: Hamburg, Bremerhaven, Kiel, Prerow, Lit.: Der Neue Rump, Meyer-Friese, Heydorn

Johannes Holst: A threemaster

A threemaster

Proceeds : 6.700 €

A threemaster
A threemaster