A figure of a crouching nude

Fritz Klimsch Frankfurt/M. 1870 - Freiburg/Breisgau 1960

A figure of a crouching nude

Proceeds : 300 €

Rosenthal, 20. Jh. Model c. 1936. Sign. on the base. Marked. H. 35,5 cm.

Fritz Klimsch: A figure of a crouching nude

A figure of a crouching nude

Proceeds : 300 €

A figure of a crouching nude
A figure of a crouching nude