The view

Hans Baluschek Breslau 1870 - Berlin 1935

The view

Proceeds : 7.100 €

Coloured chalk/Gouache, 48,5 x 32 cm, sign. and dat. lo. ri. H. Baluschek (HB ligation) 14. Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Vollmer et.al.

Hans Baluschek: The view

The view

Proceeds : 7.100 €

The view
The view