Fir trees in the mountains
Walter Tanck Hamburg 1894 - Hamburg 1954
Watercolour/paper, 47 x 59 cm, sign. lo. le. and dat. Tanck 35, unframed.
Walter Tanck: Fir trees in the mountains
Fir trees in the mountains