Temple

Ferdinand Knab (Würzburg 1834 - München 1902)

Temple

Lot-No. 108

Proceeds : 2.500,00 €

Oil/canvas, 48,5 x 75,5 cm, lo. ri. sign. and dat. F. Knab 1888. - German painter. Mus.: Würzburg. Lit.: Thieme-Becker.

Ferdinand Knab: Temple

Temple

Lot-No. 108

Proceeds : 2.500,00 €

Temple
Temple