Abstract Composition

Wilhelm Hoffmeister (Berlin 1908 - Hamburg 1991)

Abstract Composition

Lot-No. 210

Proceeds : 1.600 €

Oil/canvas, 130 x 130 cm, up. le. sign. a. dat. Hoffmeister 24.IX.57.

Wilhelm Hoffmeister: Abstract Composition

Abstract Composition

Lot-No. 210

Proceeds : 1.600 €

Abstract Composition
Abstract Composition