Portrait of a Man

Eduard von Gebhardt (St. Johannis/Es 1838 - Düsseldorf 1925)

Portrait of a Man

Lot-No. 72

Proceeds : 600 €

Oil/panel, 46 x 39 cm, sign. a. dat. up. ri. E. v. Gebhardt 1908, slight pigment loss, unframed.

Eduard von Gebhardt: Portrait of a Man

Portrait of a Man

Lot-No. 72

Proceeds : 600 €

Portrait of a Man
Portrait of a Man