Vendsyssel

Johan Ulrik Bredsdorff Vesterskerninge 1845 - Usseroed 1928

Vendsyssel

Proceeds : 500 €

Öl/Cardboard, 14,5 x 21 cm, monogr. a. dat. lo. ri. J. U. B. 78, on the reverse inscribed Bredsdorff: Ved Raunsholt i Vendsyssel. - Mus.: Randers, Ribe, Lit.: Thieme-Becker, Bénézit.

Johan Ulrik Bredsdorff: Vendsyssel

Vendsyssel

Proceeds : 500 €

Vendsyssel
Vendsyssel