Rocky coast

Johannes Holst Hamburg-Altenwerder 1880 - Hamburg-Altenwerder 1965

Rocky coast

Proceeds : 2.500 €

Oil/canvas, 48 x 69 cm, sign. lo. le. and dat. Joh's Holst 1922. Mus.: Hamburg (Altonaer Museum), Bremerhaven, Kiel, Prerow, Lit.: Der Neue Rump, Meyer-Friese, Heydorn, König 'Marinemaler Joh's Holst' et.al.

Johannes Holst: Rocky coast

Rocky coast

Proceeds : 2.500 €

Rocky coast
Rocky coast