A animal figurine 'peacock'

Jens Peter Dahl-Jensen Nibe/DK 1874 - Kopenhagen 1960

A animal figurine 'peacock'

Bing & Grøhndahl, beg. 20. Jh. Sign. Dahl-Jensen. Marked. Feathers on the head min. chips. H. 17,5 cm, L. 40 cm.

Jens Peter Dahl-Jensen: A animal figurine 'peacock'

A animal figurine 'peacock'

A animal figurine 'peacock'
A animal figurine 'peacock'