Abstract Composition

Max Olderock Hamburg 1895 - Hamburg 1972

Abstract Composition

Proceeds : 400 €

Oil/cardboard, 60 x 62 cm, sign. a. dat. lo. ri. Olderock 61, min. splits. - Mus.: Bern et. al., Lit.: Vollmer et. al.

Max Olderock: Abstract Composition

Abstract Composition

Proceeds : 400 €

Abstract Composition
Abstract Composition