The city of Lübeck
Karl Gatermann Mölln 1883 - Lübeck 1959
Oil/canvas, 68 x 87 cm, sign. and dat. lo. ri. K. Gatermann 29. - Mus.: Lübeck (Behnhaus), Mölln, Ratzeburg, Lit.: Vollmer.
Karl Gatermann: The city of Lübeck
The city of Lübeck