The aria

Walther Firle Breslau 1859 - München 1929

The aria

Proceeds : 1.900 €

Oil/canvas, 110 x 84 cm, sign. lo. le. Walther Firle, some rest., unframed. Mus.: Breslau, Budapest, Düsseldorf, Magdeburg, Frankfurt/M., Rostock, Oslo et.al., Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit, Vollmer et.al.

Walther Firle: The aria

The aria

Proceeds : 1.900 €

The aria
The aria