The ship SMS Zähringen

Fritz Stoltenberg Kiel 1855 - Schönberg/Holst. 1921

The ship SMS Zähringen

Proceeds : 4.700 €

c. 1912. Oil/canvas, 70 x 101 cm, sign. lo. ri. Fritz Stoltenberg, rest. Lit.: Thieme-Becker, Vollmer, Bénézit et.al.

Fritz Stoltenberg: The ship SMS Zähringen

The ship SMS Zähringen

Proceeds : 4.700 €

The ship SMS Zähringen
The ship SMS Zähringen