A bust of a young girl

Arthur Tausch Hamburg 1898 - Hamburg 1987

A bust of a young girl

Proceeds : 300 €

C. 1961. Gipsum. Sign. and dat. on the back A: Tausch 1961. H. 36 cm.

Arthur Tausch: A bust of a young girl

A bust of a young girl

Proceeds : 300 €

A bust of a young girl
A bust of a young girl