Collage

Alexandra Povòrina St. Petersburg 1885 - Berlin 1963

Collage

Paper/tin foil/foil, 50 x 37 cm, monogr. lo. ri. and dat. A. P. 1961. Mus.: Hamburg, Hannover, Schleswig et.al., Lit.: Vollmer, Bénézit, Der Neue Rump, Münster 'A.P.' et.al.

Alexandra Povòrina: Collage

Collage

Collage
Collage