Fairground entertainer

Ernst Witt Hamburg 1901 - Hamburg 1977

Fairground entertainer

Proceeds : 1.700 €

Oil/cardboard, 48 x 67,2 cm, sign. lo. ri. and dat. Ernst Witt 40. Mus.: Hamburg et.al., Lit.: Vollmer, Rump, Der Neue Rump, Bruhns et.al.

Ernst Witt: Fairground entertainer

Fairground entertainer

Proceeds : 1.700 €

Fairground entertainer
Fairground entertainer