The big paralysis

A. Paul Weber Arnstadt 1893 - Schretstaken 1980

The big paralysis

Proceeds : 400 €

1953. Lithograph, 43 x 59,5 cm, sign. lo. ri. A. Paul Weber, unframed. Mus.: Hamburg, Ratzeburg, Lit.: Thieme-Becker, Vollmer, Der Neue Rum et.al.

A. Paul Weber: The big paralysis

The big paralysis

Proceeds : 400 €

The big paralysis
The big paralysis