A sailing ship

Carl Ludvig Bille Kopenhagen 1815 - Kopenhagen 1898

A sailing ship

Proceeds : 2.200 €

Oil/canvas, 69 x 105 cm, sign. lo. ri. C. Bille, rest. Mus.: Göteborg, Aalborg, Vejle, Varde et.al., Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Weilbach et.al.

Carl Ludvig Bille: A sailing ship

A sailing ship

Proceeds : 2.200 €

A sailing ship
A sailing ship