An Italian town

Pierre Henri Théodore Tetar van Elven Amsterdam 1831 - Mailand 1908

An Italian town

Proceeds : 4.700 €

Oil/canvas, 39 x 56 cm, sign. lo. ri. and dat. T. van Elvern 1871. Mus.: Amsterdam, Florenz, Bernay, Algier et.al., Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.

Pierre Henri Théodore Tetar van Elven: An Italian town

An Italian town

Proceeds : 4.700 €

An Italian town
An Italian town