A Rhine landscape

Barthel Gilles Rendsburg 1891 - Wees 1977

A Rhine landscape

Proceeds : 300 €

Tempera/canvas, 55 x 65 cm, sign. lo. ri. and dat. B. Gilles 57. Lit.: Vollmer.

Barthel Gilles: A Rhine landscape

A Rhine landscape

Proceeds : 300 €

A Rhine landscape
A Rhine landscape