A water mill
Franz Emil Krause Berlin 1836 - Conway/Wales 1900
Oil/canvas, 110 x 159 cm, sign. lo. ri. F. Krause, min. rest. Mus.: Riga, Lit.: Boetticher, Thieme-Becker et. al.
Franz Emil Krause: A water mill
A water mill