A threemaster and a tugboat
Alfred Jensen Randers 1859 - Hamburg 1935
Oil/canvas, 24 x 36,3 cm, sign. and dat. lo. le. Alfred Jensen Prof 1913. Mus.: Hamburg, Bremerhaven, Kiel Tronse, Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Vollmer, Der Neue Rump et.al.
Alfred Jensen: A threemaster and a tugboat
A threemaster and a tugboat