A moving figure

Marino Marini Pistoia 1901 - Viareggio 1980

A moving figure

Proceeds : 1.100 €

Lithograph, 63 x 48 cm, sign. lo. ri. Marino, inscr. lo. le. P.A. Mus.: Rome, Milan, Paris, London, New York, San Francisco et.al. Lit.: Vollmer et.al.

Marino Marini: A moving figure

A moving figure

Proceeds : 1.100 €

A moving figure
A moving figure