A painter at the lake
Carl Peter Schlichting Carlsen Flensburg 1852 - 1903
Oil/cardboard, 16 x 21,5 cm, sign. lo. le. and dat. C.S. Carlsen 91. Lit.: Thieme-Becker, Bénézit et.al.
Carl Peter Schlichting Carlsen: A painter at the lake
A painter at the lake