A gypsie girl

Rudolf Jelinek Brünn 1880 - 1944

A gypsie girl

Proceeds : 700 €

Oil/canvas, 60,5 x 50 cm, sign. up. ri. R. Jelinek, rest. Lit.: Thieme-Becker, Vollmer et.al.

Rudolf Jelinek: A gypsie girl

A gypsie girl

Proceeds : 700 €

A gypsie girl
A gypsie girl