A portrait of a young lady

Paula Monjé Düsseldorf 1849 - Düsseldorf 1919

A portrait of a young lady

Proceeds : 1.200 €

Oil/canvas, 124 x 70 cm, sign. lo. ri. and dat. P. Monjé Ddf. 1888. Mus.: Berlin, Stettin et.al., Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.

Paula Monjé: A portrait of a young lady

A portrait of a young lady

Proceeds : 1.200 €

A portrait of a young lady
A portrait of a young lady