A Turkish bazaar
Richard Gessner Augsburg 1894 - Düsseldorf 1989
Watercolour, 30 x 24 cm, sign. lo. le. dat. 1917 and inscribed "Ülskük" (?).
Richard Gessner: A Turkish bazaar
A Turkish bazaar