Heuernte am Chiemsee
Jürgen Maass , Munich, early 20th cent.
Öl/Lw., 34 x 68 cm, r.u.signiert J.Maass; min. rest. - Akad. München. - Lit: Dressler u.a. -
Jürgen Maass: Heuernte am Chiemsee
Heuernte am Chiemsee