Horses at the drinking trough
Léon-Georges Calvès Paris 1848 - Paris 1924
Oil/canvas, relined, 51 x 61 cm, sign. lo. ri. L. Calvès, rest. Lit.: Thieme-Becker, Bénézit et. al.
Léon-Georges Calvès: Horses at the drinking trough
Horses at the drinking trough