A bronze figure 'Pigeon'

A bronze figure 'Pigeon'

Lot-No. 339

Japan, Meiji-period (1868-1912). Brow patinated bronze. Feet rest. H. 14 cm.

A bronze figure 'Pigeon'

A bronze figure 'Pigeon'

Lot-No. 339

A bronze figure 'Pigeon'
A bronze figure 'Pigeon'