In the Alps
Arnold Schulten Düsseldorf 1809 - Düsseldorf 1874
Lot-No. 24
Oil/canvas, 89 x 124 cm, sign. a. dat. lo. ri. A. Schulten 1862, some stains, rest. - Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et. al.
Arnold Schulten: In the Alps
In the Alps
Lot-No. 24