Still Life with Flowers
Ivo Hauptmann Erkner 1886 - Hamburg 1973
Oil/canvas, 100 x 81,5 cm, sign. a. dat. up. le. Ivo 25, a little rest. - Mus.: Hamburg (Kunsthalle, Altonaer Museum), Schleswig (SHLM) et. al., Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Vollmer, Der Neue Rump et. al.
Ivo Hauptmann: Still Life with Flowers
Still Life with Flowers