Life boat in the surf
Hans von Petersen Husum 1850 - München 1914
Oil/canvas, 86 x 117 cm, sign. lo. ri. Hans v. Petersen, craquelé.
Hans von Petersen: Life boat in the surf
Life boat in the surf