Life boat in the surf

Hans von Petersen Husum 1850 - München 1914

Life boat in the surf

Oil/canvas, 86 x 117 cm, sign. lo. ri. Hans v. Petersen, craquelé.

Hans von Petersen: Life boat in the surf

Life boat in the surf

Life boat in the surf
Life boat in the surf