Flying fish
Otto Rodewald Schöningen 1891 - Hamburg 1960
Proceeds : 100 €
Lithograph, 34 x 48,5 cm, sign. lo. ri. Rodewald, at boarder a small fissure, unframed. Mus.: Hamburg (Kunsthalle), Schleswig (SHLM) et.al., Lit.: Vollmer, Bénézit, Rump, Der Neue Rump et.al.
Otto Rodewald: Flying fish
Flying fish
Proceeds : 100 €