A reclining nude

Josef Krcil Kutná Hora 1906 - Prag

A reclining nude

Oil/canvas, 67 x 90 cm, sign. and dat. lo. ri. Krcil 34. Lit: Toman I, Vollmer et.al.

Josef Krcil: A reclining nude

A reclining nude

A reclining nude
A reclining nude