KatalogarchivAuktion 293 → Louis Gurlitt Altona 1812 - Naundorf 1897 - In den Sabiner Bergen

Louis Gurlitt Altona 1812 - Naundorf 1897 - In den Sabiner Bergen

In den Sabiner Bergen

Lot-Nr. 16 | Louis Gurlitt Altona 1812 - Naundorf 1897

In den Sabiner Bergen | Erlös 13.000 €

Öl/Lw., 43 x 58,5 cm, l. u. sign. Gurlitt, min. rest.