Ferne Segelschiffe

Victor Qvistorff Aarhus 1883 - Kopenhagen 1953

Ferne Segelschiffe

Ergebnis : 600 €

Öl/Holz, 15,5 x 21,3 cm, r. u. sign. u. dat. V. Qvistorff 1932.

Victor Qvistorff: Ferne Segelschiffe

Ferne Segelschiffe

Ergebnis : 600 €

Ferne Segelschiffe
Ferne Segelschiffe