Künstlerverzeichnis - Skodlerrak

The beach

Skodlerrak Jugnaten/Memel 1920 - Travemünde 2001

The beach | Hammer €

Oil/hard masonite, 20 x 19 cm, sign. lo. ri. and dat. Skodelerak 1948. Mus.: St. Annen, Kunsthalle Kiel et.al.