Künstlerverzeichnis - Wopfner

Goodbye

Wopfner Schwaz/Tirol 1843 - München 1927

Goodbye | Hammer €

Drawing, 8,5 x 14 cm, monogr. lo. le. J. Wp., on the reverse collector's stamp, beneath passepartout, not framed. - Prov.: Weinmüller, Munich. - Mus.: Munich et. al., Lit.: Bénézit, Boetticher, Thieme-Becker et.al.