Künstlerverzeichnis - Smidt

A flower still life

Smidt Hamburg 1878 - Hamburg 1954

A flower still life | Hammer €

Oil/canvas, 80 x 62,5 cm, sign. lo. ri. and dat. Smidt 1914. Mus.: Hamburg, Lit.: Der Neue Rump, Heydorn.