Künstlerverzeichnis - Stassen

'Lohengrin'

Stassen Hanau/Main 1869 - Berlin 1949

'Lohengrin' | Hammer €

Colour lithograph, 46 x 61 cm, sign. in the matrix F. Stassen, lo. ri. handwr. dedication, dat. 1917, min. dam.