Künstlerverzeichnis - Weidemann

A female act at the beach

Weidemann Hamburg 1880 - Keitum/Sylt 1967

A female act at the beach | Hammer €

Oil/cardboard, 60 x 40 cm, monogr. and dat. lo. ri. MW 1922. Mus.: Flensburg, Husum, Lit.: Thieme-Becker, Vollmer, Der Neue Rump et.al.