Künstlerverzeichnis - Seliger

In the orient

Seliger Bublitz/Pomm. 1865 - Leipzig 1920

In the orient | Hammer €

Oil/panel, 13,5 x 8,5 cm, monogr. lo. le. MS, sign. on the reverse. Lit.: Thieme-Becker, Bénézit.