Künstlerverzeichnis - Seifert

A bronze figure of reading children

Seifert Wien 1870 - Berlin 1953

A bronze figure of reading children | Hammer €

C. 1910. Bronze with dark patina, sign. Prof. Victor H. Seifert. Cf. Berman, no. 1450. H. 39 cm, W. 30 cm.