Country scene
Hugo Mieth Reichenberg/Bö. 1865
Oil/canvas, 76 x 60 cm, sign. lo. ri. Hugo Mieth- Berlin, min. rest. Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.
Hugo Mieth: Country scene
Country scene