The coast in Amalfi
Carl Christian Bowedt Lund 1889
1920s. Oil/canvas, 112 x 90 cm, sign. lo. ri. Bowedt, some rest. Lit.: Vollmer.
Carl Christian Bowedt: The coast in Amalfi
The coast in Amalfi