Vassilissa
Albert Feser Hamburg 1901 - Hamburg 1993
Oil/cardboard, 49,5 x 39 cm, sign. lo. ri. and dat. A. Feser 1990. Mus.: Hamburg, Lit.: Vollmer, Der Neue Rump, Heydorn, Bernt Feser et.al.
Albert Feser: Vassilissa
Vassilissa